Jdi na obsah Jdi na menu
 podzim 2008

Hm...to je otrava

A nudím se a nudím... Panička je věčně někde zalezlá s tou ošklivou vrnící krabicí nebo s ještě ošklivější knížkou a je s ní zábava asi jako s mrkví. Když zrovna nepředstírá studijní úsilí, je někde fuč. Prej pracuje...pch... To ať vypráví holubům. Domluvte jí někdo honem, než se ze mě stane úplný gaučák.


jaro 2008

Tak trochu mimo

Tak nám zase začíná "háravá sezóna." Panička už je ze mě po těch pár týdnech, co sme se zase obuli do běhání, pořádně na prášky. Má věčně vykřičené hlasivky. Marně se snaží najít nějaké slovo, kterým by se dala moje vášeň pro sličné psí slečny dokonale vystihnout. Děvkař je moc vulgární, sukničkář nepřesné, protože feny žádné sukně nenosí. Nejvíc se mi asi líbí Casanova, večne zamilovaný starý mládenec. Asi je mi souzeno být navždy sám. Panička mi často vyčítá, že si vždycky vyberu fenu s tím nejdelším rodokmenem. K naplnění mé lásky tak nikdy nedojde :-(


12. 4 2008

1.ročník Voříškiády v EuroCentru v Hradci Králové

Pokud mám na téhle akci najít něco pozitivního, asi by to bylo, že sem si letos poprvé někde pořádně zaběhal mimo cvičák. Součástí výstavy byla totiž předváděčka agility. Komentář pana Srstky lehce zanikal v mém štěkotu. Panička si hrála na morální, tak sme v tý parodii na agility nesoutěžili. (Teda zaběhli sme si to, ale nevím, jestli to někdo počítal, protože se k tomu panička odhodlala na poslední chvíli) To sme ale netušili, že si tam přiběhne pudl A3 a  bordera, co všechno vyžerou. Celkový dojem je tedy spíš negativní. Ne snad, že bych tak toužil po naleštěném pohárku, bylo tam spousta krásnějších psů. Spíš mě zarazilo, že mohl hlavní cenu vyhrát pes, kterého bych bez mrknutí oka označil za zlatého retrívra s poslušností. To ani nemluvím o tom, že já na parkuru udělám pět kroků a on jeden. Umístil se totiž i agility. Jestli v něm bylo něco přimíchaného, netuším, ale pod pojmem voříšek si teda představuji něco úplně jiného. A s paničkou nejsme jediní, kdo si to myslí.


13.10 2007 

Závody Mladá Boleslav

Dá se to shrnout jedním slovem KATASTROFA. Grr..., jednou tu paničku zakousnu ve spánku.


6.-7.10. 2007

Krakatit

Náš další pokus nedominovat spodním místům tabulky dopadl docela dobře. Neúspěšnou sobotu jsme si plně vynahradili nedělí. 3. místo zkouška SA1 Já si tu paničku ještě vycvičím.

Obrazek


9.9. 2007

Neofic. závody "Hradecké hopkání"

Závody štěňat a začátečníků

Na to, že jsem původně běhat ani neměl, jsem se domů vrátil se slušně unavenýma tlapičkama. Tyhle závody se konaly u nás na cvičáku a byli jsme tam tak trochu z pozice pořadatelů, i když se panička moc nepředřela. Chtěla si zaběhat s kámošem Filípkem, který je tak trochu věčný začátečník. Běhá sice stejně dlouho jako já, ale moje mladší panička se na něj před rokem vykašlala a dala přednost koním. Chodíme spolu na treninky, ale panička se necítí na to, závodit s dvěma psy. Možná je to škoda, protože běhá krásně. Panička nevěděla, co tomu budu říkat, až bude celý den běhat jenom Filípek. Nakonec ale otevřeli ještě kategorii A1 pro psy, kteří ještě nemají splněno do dvojek. Tam jsem se vešel. Bylo z toho druhé místo ve hře i v závodě. Filip skončil na krásném oceněném čtvrtém místě.


17.-18. 8. 2007

Závody Žamberk

Obrazek

Na těhlech závodech se odehrály hned dva historické okamžiky. Možná bude lepší začít tím horším. Náš první DIS při zkoušce. No, jednou to muselo přijít. Snažil jsem se paničce vysvětlit, že nahoru je nahoru a je jedno jestli je to na kladinu nebo na áčko. Rozhodčí však byl jiného názoru a panička koneckonců taky. A teď k tomu pozitivnímu. Jde o náš historicky první pohár ze závodů. 2. místo Jumping SA1 HIP HIP HURÁ!!! Třeba nejsme až tak ztracený případy.


5. - 12. 8. 2007

Výcvikový tábor agility- Větřkovice

Udělali jsme si s paničkou takovou menší soukromou dovolenou. Jenom my dva a nejmíň padesát dalších psů a o něco méně lidí. No prostě romantika. :-) Byla to paráda. Taková spousta kamarádu a hlavně hezkých psích slečen, ty já rád. Bohužel všechny moje stoprocentně solidní nabídky stoprocetně vážného vztahu odmítli  Zvláštní....:-(  Na téhle fotce je jedna z nich. Jmenuje se Kate a je to stotrocetní borderkolie. Neocenila ani to, že jsem kvůli ní vlezl do té hnusné mokré vody. Dokonce mně přinutila udělat dvě tempa. Ale bylo to tak rychlé, že to panička ani nikdo jiný nestihl zachytit.

Obrazek

 

Mě to ale až zas tak nevadí. S každým odmítnutím se cítím silnější a silnější. Věřím, že co nevidět příjde nějaká jiná, lepší, nějaká, které bude umět docenit mé nesporné kvality :-)

Z tábora jsem si odnesl kromě zlomeného srdce ještě docela pěknou díru v hlavě a natržené ucho. Nějak jsme se s kámošem labradorem Neem nepohodli, čí je ta miska na vodu. Uznávám, že byla jeho, ale z cizí misky ta voda chutnala tak nějak líp :-) Ostatně ani panička z toho nevyšla bez úhony. Z jedné srážky s tunelem doplněné ještě jakousi piruetou si odnesla bouli na koleni. Nabyté zážitky však předčili ztráty. Panička tvrdí, že mi po stránce agility ten týden prospěl. Odstranili jsme svůj slalomový a houpačkový problém a ještě spoustu dalších věcí.


2. 6 2007

Jsem 3. nejkrásnější Opatovický voříšek

Obrazek

Na to, že jsme do Opatovic původně jeli jenom předvádět agility, docela úspěch ne?? S paničkou jsme se přihlásili spíš tak trochu z hecu. Kdy už tam jsme, tak proč ne že?? Nakonec z toho bylo třetí místo. :-) Ta želva byla cena. Každý normální pes by jí okamžitě vyškubal oči a utrhal nožičky, ale já si s hračkami nehraju. Takže si může v klidu ležet na poličce a nechat na sebe padat prach :-)